MENS SECTION 2023

Dates highlighted in blue = rained off)

 Fixtures and Results 

*** Please Note -
All captains should check the fixture
 lists for the correct date for their matches.

 
DIVISION 1 Away Team
Home Team
Budl
A Dawl A Davi A Exet A Exwi A Samp A Vict A Vict B
Budleigh Salterton A 8 0 4 4 8 0 8 0 6 2 8 2 8 0
Dawlish A 0 8     4 7 6 4 4 4 0 8 4 7 8 0
David Lloyd Exeter A 6 4 7 2     8 2 3 6 5 6 8 0 8 0
Exeter G & C Club A 0 8 8 0 0 8     5 4 0 8 4 4 6 3
Exwick A 3 6 6 2 0 8 6 2     5 5 1 8 3 6
Sampford Peverell A 3 6 8 0 3 6 8 1 7 2     6 2 8 0
Victoria Park A 4 6 1 8 8 8 1 6 2 0 8     8 0
Victoria Park B $ 0 8 6 3 2 7 4 4 3 6 -4 8 0 8    
  `
DIVISION 2 Away Team
Home Team Budl B Davi B King A Samp B Seat A Sidm A Tipt A Vict C
Budleigh Salterton B 4 4 4 4 5 6 5 5 8 0 6 2 3 7
David Lloyd Exeter B 5 4     2 8 2 6 8 2 5 4 8 0 6 3
Kingsteignton A 6 4 8 1 8 1 6 4 6 3 8 2 3 6
Sampford Peverell B 4 4 5 6 3 8     8 0 -4 8 4 4 6 3
Seaton A 6 4 1 8 2 7 7 3 4 4 8 0 8 0
Sidmouth A * 0 8 3 6 2 6 2 7 0 6     6 2 7 3
Tipton St.John A 5 4 0 8 4 5 1 8 4 4 7 4     4 4
Victoria Park C 8 1 4 6 8 0 4 6 6 2 2 5 4    
                                 
DIVISION 3 Away Team
Home Team Bove A Exet B Exmt A King B Newt A Seat B Vict D Will A
Bovey Tracey A 8 0 8 2 6 2 6 2 8 0 8 0 8 0
Exeter G & C Club B 5 5     2 7 4 4 4 6 6 4 6 3 2 7
Exmouth A 2 7 4 4     4 4 4 5 6 3 6 2 6 3
Kingsteignton B 0 8 8 3 4 5 5 4 8 0 8 0 5 6
Newton Abbot A $ 2 7 6 3 8 3 4 6   8 0 8 0 5 5
Seaton B 0 8 7 2 6 3 1 8 8 0     2 8 0 8
Victoria Park D 0 8 2 6 2 6 2 6 2 7 1 8   2 6
Willand A 2 7 7 3 8 2 5 5 3 6 8 1 8 0    
DIVISION 4 Away Team
Home Team Davi C Dawl B Dawl C Exet C Teig   Tipt B Tive A Will B
David Lloyd Exeter C 4 4 8 0 7 2 7 3 4 6 3 6 5 4
Dawlish B 5 4     8 0 8 1 8 1 8 0 7 3 8 1
Dawlish C 0 8 0 8     7 3 0 8 1 8 0 8 2 8
Exeter G & C Club C * 4 6 2 8 8 1     5 5 7 4 2 6 8 2
Teignmouth 8 0 0 8 8 0 6 0     6 2 6 2 8 0
Tipton B 2 8 0 8 6 2 7 3 4 5     6 2 2 6
Tiverton A 8 0 4 4 8 0 7 1Unf 6 3 7 2     4 4
Willand B 7 3 7 3 8 0 4 5 4 5 6 2 0 8    
DIVISION 5 Away Team
Home Team Bove B King C Lymp A NSC   Okeh   Sidm B Vict E Wood A
Bovey Tracey B 5 4 4 6 8 1 5 4 8 0 8 1 8 0
Kingsteignton C 4 5 2 7 6 3 4 4 4 6 6 3 5 5
Lympstone A 8 1 8 0 2 7 6 4 8 0 8 1 8 0
Newton St Cyres 8 1 2 6 5 4     4 4 5 6 4 4 4 4
Okehampton 6 2 7 3 5 4 4 4     8 2 8 0 5 4
Sidmouth B 4 6 8 0 2 7 5 4 8 0     8 1 6 2
Victoria Park E 2 6 7 2 0 8 7 3 4 5 5 4     8 0
Woodbury A 0 8 2 6 1 8 3 6 2 6 4 4 8 0    
DIVISION 6 Away Team
Home Team Budl C Cred A Exet D Exmo B King D Sidf   Wood B    
Budleigh Salterton C * 7 3 3 7 5 4 8 0 0 2 8 0    
Crediton A 5 5 8 0 8 1 7 2 7 2 4 5    
Exeter G & C Club D 3 7 1 8     7 3 8 0 4 4 4 7    
Exmouth B 4 4 3 6 6 3     5 4 6 2 4 5    
Kingsteignton D 0 8 0 8 1 8 2 6 0 8 1 8    
Sidford * 2 6 3 7 6 3 3 6 7 2     1 8    
Woodbury B 5 4 3 7 5 4 1 8 6 2 7 3        
                                 
DIVISION 7 Away Team
Home Team Budl D Davi D Dawl D Exwi B Newt B Sidm C Tive B    
Budleigh Salterton D $ 2 6 4 6 8 -4 3 7 5 6 5 6    
David Lloyd Exeter D 6 3 4 4 3 6 6 4 8 0 8 0
Dawlish D 8 -4 0 8     0 8 2 7 8 0 6 2    
Exwick B $ 8 0 7 2 8 0 8 1 8 1 8 0    
Newton Abbot B 6 3 4 6 8 3 6 3 8 1 8 0    
Sidmouth C 6 3 0 8 0 8 1 8 4 6     5 4    
Tiverton B 8 0 2 8 3 6 2 6 3 6 7 2        
                                 
 
DIVISION 8 Away Team
Home Team Chag   Cred B Exwi C King E Lymp B Newt C Seat C Tunn  
Chagford 7 3 8 0 8 0 7 2 6 2 8 0 4 5
Crediton B $ 3 6 3 6 8 1 -4 8 3 6 1 7 6 3
Exwick C $ * 4 4 4 4     4 4 1 8 4 4 1 8 2 6
Kingsteignton E $ 1 8 7 3 4 4 0 8 0 8 0 8 0 8
Lympstone B 4 4 6 3 8 0 8 0 8 0 5 5 6 4
Newton Abbot C 4 7 6 3 8 -4 8 0 2 6     5 7 5 6
Seaton C 2 7 8 0 6 3 8 -4 1 8 5 4     6 2
Tunnels 7 2 5 4 6 2 7 2 2 6 2 6 6 2    
 
 
 
   



Top of Page

 
Exeter & District Lawn Tennis League Website